Panadol Extra 12 tabletek

  • Panadol Extra 12 tabletek
  • Panadol Extra 12 tabletek
Producent: GSK
Produkt w magazynie w bardzo dużej ilości
5.90
/ 1szt. brutto + koszty wysyłki
In stock

Ten towar jest dostępny w naszych sklepach

Możesz kupić ten produkt bez składania zamówienia internetowego w jednym z naszych sklepów w Twojej okolicy. Sprawdź w których punktach produkt jest dostępny od ręki.
Sprawdź dostępność

Działanie: Lek o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym, poprzez hamowanie aktywności cyklooksygenazy prostaglandynowej w o.u.n. Dobrze wch łania się z przewodu pokarmowego, w minimalnym stopniu wi ąże się z białkami osocza. Jest metabolizowany w wątrobie, wywołuje tam indukcję enzymów mikrosomalnych; wydalany z moczem w postaci glukuronianów i siarczanów i po sprzężeniu z cysteiną. Panadol Extra nadaje się idealnie dla pacjentów, którzy potrzebują skutecznego środka przeciwbólowego pozwalającego na opanowanie mocnego bólu, np. w napięciowych bólach głowy, bólach zębów i bólu miesiączkowym. Dane wykazują, że Panadol Extra o podwójnym działaniu jest nawet o 37% silniejszy niż zwykły paracetamol. Pomimo zwiększonej siły działania przeciwbólowego pozostaje łagodny dla żołądka.           

Wskazania: Panadol Extra jest lekiem przeciwbólowym i przeciwgorączkowym na bazie paracetamolu, który zapewnia skuteczne leczenie w mocnych bólach takich jak:

  • bóle głowy, w tym bóle migrenowe
  • bóle kostne
  • bóle mięśniowe
  • bóle stawowe
  • bóle zębów
  • ból menstruacyjny
  • ból gardła
  • a także w objawach przeziębienia i grypy

Panadol Extra działa silnie na ból i jest łagodny dla organizmu. Podobnie jak wszystkie produkty z linii Panadol, można go stosować z większością innych leków, o ile przyjmuje się go zgodnie z zaleceniami.

Dawkowanie: Doustnie. Dorośli: 1-2 tabl. co 4 h, nie przekraczać 8 tabl. na dobę. Nie należy stosować dłużej niż 10 dni. Dzieci 6-12 r.ż.: 1/2-1 tabl. co 4 h, nie przekraczać 4 tabl. na dobę. Nie należy stosować dłużej niż 3 dni.

Działania niepożądane: Rzadko: skórne reakcje nadwrażliwości (świąd, pokrzywka, wysypka, rumień), zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego (pieczenie w nadbrzuszu, nudności, wymioty). Sporadycznie może wystąpić trombocytopenia, agranulocytoza, methemoglobinemia.

Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na składniki preparatu. Ciężka niewydolność wątroby i nerek, niedobór G-6-PD. I trymestr ciąży. Choroba alkoholowa. Nie stosować u dzieci poniżej 6 r.ż. 

Skład: 1 tabletka zawiera 500 mg paracetamolu i 65 mg kofeiny

 

Ostrzeżenia i środki ostrożności (pełną listę podano w tekście etykiety)

  • Należy bezwzględnie zapoznać się z treścią etykiety. Stosować wyłącznie zgodnie z zaleceniami. Leczenie bólu i gorączki. Nieprawidłowe stosowanie może być szkodliwe.
  • Leku nie należy przyjmować równocześnie z innymi inne produktami zawierającymi paracetamol.
  • Nie stosować tego leku w przypadku alergii (uczulenia) na paracetamol.
  • W razie utrzymywania się objawów należy zasięgnąć porady lekarza lub farmaceuty.
  • W przypadku jakichkolwiek problemów z wątrobą lub nerkami, przed przyjęciem Panadolu należy skonsultować się z lekarzem.
  • W trakcie stosowania tego leku unikać picia nadmiernych ilości napojów kofeinowych, takich jak kawa lub herbata.
  • Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.
  • Przedawkowanie paracetamolu może spowodować niewydolność wątroby. W razie przedawkowania konieczna jest natychmiastowa interwencja lekarska, nawet jeżeli nie występują żadne związane z nim objawy.
  • Długotrwałe, codzienne stosowanie paracetamolu z warfaryną i innymi pochodnymi kumaryny przyjmowanymi w celu rozrzedzenia krwi może spowodować zwiększenie ryzyka krwawienia; skonsultować się z lekarzem przed równoczesnym przyjęciem tych leków. Pojedyncze dawki paracetamolu przyjmowane od czasu do czasu nie wywierają istotnego działania.
Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel