Betaserc 8 mg 100 tabletek - import równoległy

  • Betaserc 8 mg 100 tabletek - import równoległy
  • Betaserc 8 mg 100 tabletek - import równoległy
Produkt niedostepny, dostawa wkrótce
39.90
Out Of Stock

 

Jest to lek na receptę, niedostępny w sprzedaży wysyłkowej. Sposób realizacji recepty i zakupu leku znajduje się w dziale: REALIZACJA RECEPT

 


Informacja na temat leków z importu równoległego KLIKNIJ TUTAJ - plik w formacie .doc

 

Skład: 1 tabl. zawiera 8 mg dichlorowodorku betahistyny.

 

Działanie: Mechanizm działania betahistyny nie jest znany. Badania farmakologiczne na zwierzętach wykazały poprawę przepływu krwi w prążku naczyniowym ucha wewnętrznego, prawdopodobnie wskutek rozszerzenia naczyń przedwłośniczkowych w mikrokrążeniu ucha wewnętrznego. W badaniach farmakologicznych stwierdzono, że w o.u.n. oraz w układzie autonomicznym betahistyna ma słabe działanie agonistyczne na receptor H1 oraz silne działanie antagonistyczne na receptor H3. Stwierdzono również, że betahistyna ma również zależne od dawki działanie hamujące na generowanie impulsów iglicowych przez neurony jąder przedsionkowych bocznego i przyśrodkowego. Znaczenie tej obserwacji pozostaje jednak niejasne w odniesieniu do skutecznego działania preparatu w chorobie Meniere'a. Po podaniu doustnym betahistyna wchłania się całkowicie z przewodu pokarmowego. Znany jest jeden metabolit - kwas 2-pirydylooctowy - wydalany z moczem w ciągu 24 h od podania betahistyny.

 

Wskazania: Choroba Meniere'a, charakteryzująca się następującymi objawami: zawrotami głowy (z nudnościami, wymiotami); postępującą utratą słuchu; szumami usznymi.

 

Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na betahistynę lub pozostałe składniki preparatu. Guz chromochłonny nadnerczy.

 

Niepożądane efekty: Niekiedy obserwowano łagodne zaburzenia żołądkowo-jelitowe, z reguły ustępujące w przypadku podawania leku podczas posiłku lub po zmniejszeniu dawki. W bardzo rzadkich przypadkach obserwowano reakcje nadwrażliwości w postaci reakcji skórnych, szczególnie wysypkę, świąd i pokrzywkę.

 

Interakcje: Nie opisano żadnych interakcji tego preparatu z innymi lekami.

 

Dawkowanie: Doustnie. Dorośli: zalecana dawka dobowa wynosi 24-48 mg na dobę w 2-3 dawkach. Dawkę należy ustalać indywidualnie w zależności od reakcji pacjenta na lek. Poprawę można zaobserwować po kilku tygodniach leczenia; najlepsze wyniki terapeutyczne uzyskuje się czasami po kilku miesiącach leczenia.Tabletki są podzielne.

 

Ciąża: W ciąży i okresie karmienia piersią stosować jedynie w przypadku, gdy korzyści wynikające ze stosowania przewyższają ryzyko.

 

Ostrożnie: Ostrożnie stosować u pacjentów z astmą oskrzelową oraz podczas leczenia pacjentów z chorobą wrzodową żołądka lub dwunastnicy w wywiadzie.

 

 

 

 

 

 

Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
pixel