Biotebal 5 mg 30 tabletek ( Biotyna, witamina H )

  • Biotebal 5 mg 30 tabletek ( Biotyna, witamina H )
  • Biotebal 5 mg 30 tabletek ( Biotyna, witamina H )
Producent: Polfa
Ocena:
Produkt w magazynie w bardzo dużej ilości
33.00
In stock

Ten towar jest dostępny w naszych sklepach

Możesz kupić ten produkt bez składania zamówienia internetowego w jednym z naszych sklepów w Twojej okolicy. Sprawdź w których punktach produkt jest dostępny od ręki.
Sprawdź dostępność
1. Co to jest Biotebal 2,5 i Biotebal 5 i w jakim celu się go stosuje

Lek należy do grupy preparatów witaminowych. Wchodząca w jego skład biotyna jest witaminą rozpuszczalną w wodzie, zaliczaną do grupy witamin B.
Biotebal 2,5 i Biotebal 5 stosuje się w niedoborze biotyny. Niedobór biotyny powoduje u ludzi zapalenie skóry zlokalizowane wokół oczu, nosa, ust, zapalenie spojówek, zaburzenia wzrostu paznokci i włosów oraz ich nadmierną łamliwość, zaburzenia przemiany tłuszczów. Biotyna wspomaga procesy powstawania keratyny i różnicowania się komórek naskórka oraz włosów i paznokci, poprawiając ich stan.

2. Zanim zastosuje się Biotebal 2,5 i Biotebal 5

Nie należy stosować leku Biotebal 2,5 i Biotebal 5, jeśli:

    * u pacjenta stwierdzono uczulenie (nadwrażliwość) na biotynę lub którykolwiek z pozostałych składników leku Biotebal 2,5 i Biotebal 5.

Stosowanie leku Biotebal 2,5 i Biotebal 5 z jedzeniem i piciem

Podczas przyjmowania leku nie należy jednocześnie spożywać surowego białka jaja kurzego, ponieważ może to spowodować zahamowanie wchłaniania biotyny.

Zachowanie szczególnej ostrożności u niektórych szczególnych grup stosujących lek

Ciąża

Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza.

Ilość biotyny zawarta w leku Biotebal 2,5 i Biotebal 5 znacznie przekracza zalecone dzienne spożycie dla kobiet w ciąży, dlatego leku nie należy stosować u kobiet w tym okresie.

Karmienie piersią: Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza. Ilość biotyny zawarta w leku Biotebal 2,5 i Biotebal 5 znacznie przekracza zalecone dzienne spożycie dla kobiet karmiących piersią. Biotyna przenika do mleka kobiecego, jednak nie stwierdzono, aby wpływało to na niemowlę karmione piersią. Z tego powodu leku nie należy stosować u kobiet karmiących piersią.

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn: Właściwości biotyny oraz rodzaj stwierdzanych działań niepożądanych wskazują, że lek nie wpływa niekorzystnie na wykonywanie tych czynności.

Ważne informacje o niektórych składnikach leku Biotebal 2,5 i Biotebal 5: Lek zawiera sorbitol. Jeżeli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku.

Stosowanie innych leków: Leki przeciwdrgawkowe (fenytoina, karbamazepina, fenobarbital, prymidon) oraz alkohol powodują zmniejszenie stężenia biotyny we krwi.
Hormony steroidowe mogą przyspieszać proces rozpadu biotyny w tkankach.

3. Jak stosować lek Biotebal 2,5 i Biotebal 5

Lek Biotebal 2,5 i Biotebal 5 należy stosować zgodnie z informacją zawartą w tej ulotce. W przypadku wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem.

Zwykle 2,5 mg do 5 mg na dobę.

Uwaga: lek należy stosować regularnie.

W przypadku zastosowania większej dawki leku Biotebal 2,5 i Biotebal 5 niż zalecana: Nie ma doniesień o przypadkach przedawkowania biotyny u ludzi.
W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

4. Możliwe działania niepożądane

Jak każdy lek, Biotebal 2,5 i Biotebal 5 może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. W pojedynczych przypadkach mogą wystąpić zaburzenia żołądkowo-jelitowe i pokrzywka. U niektórych osób w czasie stosowania leku Biotebal 2,5 i Biotebal 5 mogą wystąpić inne działania niepożądane. W przypadku wystąpienia innych objawów niepożądanych, także niewymienionych w tej ulotce, należy poinformować o nich lekarza.

5. Przechowywanie leku Biotebal 2,5 i Biotebal 5

Przechowywać w temperaturze nie wyższej niż 30οC, w oryginalnym opakowaniu. Chronić przed wilgocią. Pojemnik przechowywać szczelnie zamknięty.
Lek należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.

Uwaga: w pojemniku znajduje się środek pochłaniający wilgoć oznakowany w języku angielskim Do not eat. Nie nadaje się on do spożycia i powinien pozostawać w pojemniku przez cały okres stosowania leku. Nie należy stosować leku Biotebal 2,5 i Biotebal 5 po upływie terminu ważności zamieszczonego na opakowaniu.

6. Inne informacje


W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji należy zwrócić się do podmiotu odpowiedzialnego:
Warszawskie Zakłady Farmaceutyczne Polfa S.A.
ul. Karolkowa 22/24; 01-207 Warszawa tel.
(22) 691 39 00
Najczęściej kupowane z tym produktem
Opinie użytkowników
Ilość opinii: 1 Średnia ocena: 5.00
Ocena:
Autor:
biorę ten lek od września, moj organizm byl wycienczony seriami antybiotykow, biotyna natomiast odbudowuje flore w jelitach, skonczyly sie u mnie problemy z lamliwoscia paznokci, panuje nad tlusta skora twarzy, ale przede wszystkim jest jedyny specyfik który zwalczył u mnie ŁZS - tzn. utrzymuje stan skory glowy tak, że wystarczy mi zwykly szampon dla przetłuszczających sie wosów bo juz te specyfiki z siarka, smolą gazowa, antygrzybiczne, wszystkie sprowadzane specjalne na łojotok, i w ogóle ŁZS, itp nie sa potrzebne, wlosy przestały wypadac, nie mam problemu z czesaniem, myciem i nawet szarpaniem, a wypadały garściami, mam swoj kolor, nie farbuje i przyznaje, ze po Biotebalu dopiero nabrały blasku i są gęste, ze ciągle słyszę pytania co robię,że mam takie ładne naturalne włosy w wieku 33lat! Jeden warunek, trzeba brać codziennie, bez wyjątku, nie ma żadnych skutków ubocznych!To rewelacyjny preparat, dziś kupiłam kolejne opakowanie!!!!!
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
pixel