Bliznasil Żel silikonowy do leczenia blizn 15 gram

  • Bliznasil Żel silikonowy do leczenia blizn 15 gram
  • Bliznasil Żel silikonowy do leczenia blizn 15 gram
Schorzenia: Blizny
Produkt w magazynie w bardzo dużej ilości
29.90
In stock

Ten towar jest dostępny w naszych sklepach

Możesz kupić ten produkt bez składania zamówienia internetowego w jednym z naszych sklepów w Twojej okolicy. Sprawdź w których punktach produkt jest dostępny od ręki.
Sprawdź dostępność

Wskazania: Blizny - problem medyczny

Efektem gojenia się ran są blizny. Powstają one po każdej ranie - niezależnie od jej pochodzenia, gdyż są naturalnym, ostatnim etapem procesu gojenia. Blizna początkowo jest zaczerwieniona, tkliwa i delikatna. Łatwo może ulec uszkodzeniu.
Z czasem blizna ulega przebudowie, by w efekcie utworzyć tkankę o wytrzymałości nie uszkodzonej skóry - lub nawet większej. Proces przebudowy blizny trwa długo, nawet do około 18 miesięcy.

Ponieważ blizny są trwałym śladem urazu, dla wielu osób mogą stanowić problem, szczególnie wtedy, kiedy znajdują się w widocznym miejscu. Blizny mogą być małe, ale zdarza się też, że po dużych urazach lub oparzeniach pozostają bardzo rozległe blizny, które powodują przykurcze i utrudniają normalne funkcjonowanie. Czasami nawet po nie-wielkiej ranie dochodzi do rozwoju nieprawidłowych blizn przerostowych i bliznowców. Niezależnie od tego czy mamy do czynienia z blizną prawidłową, przerostową czy bliznowcem, możemy zadbać o to, aby była ona jak najmniej widoczna i nie powodowała dyskomfortu.

Wśród sposobów leczenia blizn, prowadzących do zmniejszenia ich widoczności można wyróżnić metody inwazyjne i nieinwazyjne. Metody inwazyjne to, oprócz chirurgicznego wycięcia blizny, również laseroterapia, krioterapia, radioterapia oraz iniekcje różnych leków, w tym kortykosteroidów. Do metod nieinwazyjnych zalicza się terapię uciskową oraz miejscowe stosowanie leków w postaci maści i kremów. Preparaty te wykorzystują najczęściej działanie substancji zawartych w wyciągu z cebuli, które zmniejszają proliferację - czyli namnażanie się - fibroblastów i produkcję kolagenu. Do nowoczesnych metod nieinwazyjnych zalicza się stosowanie preparatów silikonowych w postaci opatrunków lub szybko wysychających żelów.

Żele silikonowe zapewniają optymalne uwodnienie warstwy rogowej naskórka. Jest to niezbędne do prawidłowej regeneracji włókien kolagenowych skóry właściwej oraz prawidłowej przebudowy i dojrzewania blizny.

Czym jest żel silikonowy BLIZNASIL?

Żel silikonowy BLIZNASIL jest przezroczystym, szybko wysychającym i bezzapachowym preparatem, stosowanym do leczenia blizn różnego pochodzenia, w tym po zabiegach chirurgicznych, oparzeniach, urazach oraz po trądziku.

Jak działa żel silikonowy BLIZNASIL?

- Sprawia, że blizny stają się mniej widoczne
 
- Zmniejsza i uelastycznia blizny
 
- Przynosi ulgę, znosi uczucie napięcia i świądu
 
- Zmniejsza ryzyko powstania blizn przerostowych i bliznowców (keloidów) oraz łagodzi objawy z nimi związane
 
- Jest skuteczny przy stosowaniu na blizny stare oraz nowe, powstałe w wyniku gojenia ran pooperacyjnych, pourazowych i pooparzeniowych

Jak stosować żel BLIZNASIL?

Leczoną bliznę należy umyć, a następnie wysuszyć. Dwa razy dziennie delikatnie wmasować niewielką ilość żelu BLIZNASIL. Pozostawić przez kilka minut do wyschnięcia. Jeżeli została zaaplikowana zbyt duża ilość żelu, to jego nadmiar należy usunąć chusteczką, aby nie poplamić ubrania.

Na prawidłowo nałożoną i wyschniętą warstwę żelu można stosować kosmetyki.

Przebudowa blizny jest procesem powolnym, a im blizna jest starsza tym wolniej ten proces przebiega. Dlatego najlepsze efekty uzyskuje się przy stosowaniu żelu BLIZNASIL przez co najmniej dwa miesiące, nawet wtedy, gdy wydaje się, że problem już zniknął.

Podczas stosowania preparatu należy unikać niekorzystnych czynników takich jak: urazy i otarcia w okolicy blizny, ekspozycja blizny na promienie UV, niską i wysoką temperaturę.

Kiedy stosuje się żel BLIZNASIL?

BLIZNASIL można stosować na każdą bliznę bez względu na sposób i czas jej powstania.

BLIZNASIL może być stosowany do leczenia następujących rodzajów blizn:

- Bliznowce (keloidy)
- Blizny przerostowe
- Blizny po operacjach chirurgicznych
- Blizny pourazowe
- Blizny pooparzeniowe
- Blizny potrądzikowe
- Blizny po cesarskim cięciu
- Blizny po operacjach plastycznych
- Blizny po terapiach laserowych
- Rozstępy

BLIZNASIL jest łagodny i bezpieczny, może być stosowany u dorosłych oraz u dzieci bez względu na wiek.

Skład: polisiloksany, dwutlenek krzemu

Dlaczego warto stosować BLIZNASIL?

Przebudowa blizny jest procesem powolnym, a im blizna jest starsza tym wolniej ten proces przebiega. Dlatego najlepsze efekty uzyskuje się przy stosowaniu żelu BLIZNASIL przez co najmniej dwa miesiące, nawet wtedy, gdy wydaje się, że problem już zniknął.

Skuteczność

- Sprawia, że blizny stają się mniej widoczne
- Zmniejsza i uelastycznia blizny
- Przynosi ulgę, znosi uczucie napięcia i świądu
- Zmniejsza ryzyko powstania blizn przerostowych i bliznowców (keloidów) oraz łagodzi objawy z nimi związane
- Jest skuteczny przy stosowaniu na blizny stare oraz nowe, powstałe w wyniku gojenia ran pooperacyjnych, pourazowych i pooparzeniowych

Komfort

- Jest bardziej skuteczny niż preparaty cebuli
- Jest pozbawiony nieprzyjemnego zapachu
- Jest przezroczysty i szybko wysycha
- Wygodny do zastosowania na każdą bliznę w tym rozległą, nieregularną lub położoną w trudnodostępnym miejscu
- Na prawidłowo nałożoną i wyschniętą warstwę żelu można stosowa

Innowacja

Preparaty silikonów stosowane przez ostatnie lata uległy ewolucji. Początkowo stosowano prawie wyłącznie opatrunki silikonowe. Obecnie dane z badań klinicznych wskazują, że zastosowanie żelu silikonowego, aplikowanego na bliznę z tubki jest równie skuteczne, jak opatrunek silikonowy, a daje pacjentowi większy komfort stosowania.(4)

Bezpieczeństwo

Obserwacje epidemiologiczne przeprowadzone na dużej grupie pacjentów wykazały, że silikony nie wywierają wpływu na rozwój płodu, nie wpływają również na rozwój dzieci karmionych piersią i nie działają toksycznie na organizm człowieka.(5) Z reguły są bardzo dobrze tolerowane i nie powodują podrażnienia tkanek. W rzadkich przypadkach mogą wywoływać reakcje alergiczne.

(1) Mustoe TA. “International clinical recommendations on scar management” Plast Reconstr Surg 2002 Aug; 110(2): 560-71
(2) Durani P. “Levels of evidence for the .treatment of keloid disease” J Plast Reconstr Aesthet Surg. 2008;61(1):4-17
(3) de Giorgi V. “The use of silicone gel in the treatment of fresh surgical scars: a randomized .study” Clin Exp Dermatol. 2009 Aug;34(6):688-93
(4) Mustoe TA. “Evolution of silicone therapy and mechanism of action in scar management” Aesthetic Plast Surg. .2008 Jan;32(1):82-92
(5) McLaughlin JK, Lipworth L, Murphy DK, Walker PS. “The safety of silicone gel-filled breast implants: a review of the epidemiologic  evidence” .Ann Plast Surg. 2007 Nov;59(5):569-80
(6) Karagoz H. “Comparison of efficacy of silicone gel, silicone gel sheeting, and topical onion extract including heparin andallantoin for the treatment of postburn hypertrophic scars” Burns. 2009 Dec;35(8):1097-103

Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
pixel