Xarelto 20 mg 28 tabletek powlekanych

  • Xarelto 20 mg 28 tabletek powlekanych
  • Xarelto 20 mg 28 tabletek powlekanych
  • Xarelto 20 mg 28 tabletek powlekanych
Producent: Bayer
Produkt na zamówienie
219.00
In stock

Jest to lek na receptę, niedostępny w sprzedaży wysyłkowej. Sposób realizacji recepty i zakupu leku znajduje się w dziale: REALIZACJA RECEPT


Ulotka leku w formacie .PDF

 

Wskazania: Preparat Xarelto stosuje się w celu zapobiegania powstawaniu zakrzepów w żyłach (żylna choroba zakrzepowo-zatorowa) u osób dorosłych poddanych operacji wymiany stawu biodrowego lub kolanowego.

Dawkowanie: Doustnie, niezależnie od posiłku. Szczegółową instrukcję odnośnie stosowania leku daje lekarz przepisujący preparat. Leczenie preparatem Xarelto należy rozpocząć w ciągu 10 godzin po operacji, o ile u pacjenta ustało krwawienie w miejscu zabiegu. Nie zaleca się stosowania u osób w wieku poniżej 18 lat.   Czas trwania leczenia zależy od indywidulanego ryzyka. U pacjentów poddanych operacji wymiany stawu biodrowego leczenie należy kontynuować przez pięć tygodni, natomiast u pacjentów poddanych operacji wymiany stawu kolanowego – przez dwa tygodnie.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności.   Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Działania niepożądane: Najczęstsze działania niepożądane związane ze stosowaniem preparatu Xarelto to: krwawienia po zabiegu medycznym, nudności, niedokrwistość oraz podwyższone poziomy we krwi niektórych enzymów. Niezbyt często obserwowano omdlenia, bóle i zawroty głowy, zaparcia, biegunki, wymioty, świąd, wysypkę, siniaczenie, ból kończyny, krwotok (w tym krwiak oraz rzadkie przypadki krwotoku do mięśni), krwotok z przewodu pokarmowego (w tym krwawienie z dziąseł, krwotok z odbytnicy, krwawe wymioty), krwiomocz, krwotok z dróg rodnych (w tym obfite krwawienia miesiączkowe), niedociśnienie, krwawienie z nosa, złe samopoczucie, gorączkę.   Pełny wykaz działań niepożądanych związanych ze stosowaniem preparatu Xarelto znajduje się w ulotce dla pacjenta. Pamiętaj!  W przypadku wystąpienia innych, niewymienionych tam objawów niepożądanych, należy również poinformować o nich lekarza.   Występowanie działań niepożądanych takich jak omdlenia, zawroty głowy (stwierdzanych w okresie pooperacyjnym), stwarza niebezpieczeństwo związane z prowadzeniem pojazdów i obsługą maszyn. Należy więc zachować ostrożność.

Poinformuj lekarza: Gdy masz nadwrażliwość (uczulenie) na rywaroksaban lub którykolwiek składnik preparatu, stwierdzono u Ciebie czynne krwawienie, czynną chorobę wrzodową,  zaburzenia czynności wątroby, nerek. Pacjenci z dziedziczną nietolerancją galaktozy, niedoborem laktazy typu Lapp lub zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy nie powinni przyjmować produktu. Opisz lekarzowi szczegółowo wszystkie pozostałe dolegliwości.   Gdy przyjmujesz inne leki przeciwzakrzepowe, leki przeciwgrzybicze z grupy azoli (ketokonazol np. Ketokonazole, itrakonazol np. Orungal) , inhibitory proteazy HIV, niesteroidowe leki przeciwzapalne. Należy zachować ostrożność stosując jednocześnie fenytoinę, karbamazepinę, fenobarbital lub ziele dziurawca pospolitego, gdyż mogą one prowadzić do zmniejszenia stężeń rywaroksabanu w osoczu i zmniejszenia jego skuteczności. Należy poinformować lekarza o pozostałych, przyjmowanych preparatach, nawet o tych dostępnych bez recepty.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Preparatu Xarelto nie należy stosować u pacjentek w ciąży lub karmiących piersią.

Najczęściej kupowane z tym produktem
Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
pixel