Ursofalk 500 mg 50 kapsułek

  • Ursofalk 500 mg 50 kapsułek
  • Ursofalk 500 mg 50 kapsułek
Produkt w magazynie w bardzo dużej ilości
135.00
In stock

Ten towar jest dostępny w naszych sklepach

Możesz kupić ten produkt bez składania zamówienia internetowego w jednym z naszych sklepów w Twojej okolicy. Sprawdź w których punktach produkt jest dostępny od ręki.
Sprawdź dostępność

Jest to lek na receptę, niedostępny w sprzedaży wysyłkowej. Sposób realizacji recepty i zakupu leku znajduje się w dziale: REALIZACJA RECEPT

Działanie: Kwas ursodeoksycholowy jest naturalnym kwasem żółciowym, występującym w niewielkich ilościach w ludzkiej żółci. Zmniejsza wchłanianie, wytwarzanie oraz wydzielanie cholesterolu z żółcią. Rozpuszcza cholesterol żółci tworząc rozpuszczalne kryształy, w rezultacie zmniejsza wysycenie żółci cholesterolem. Działa hepatoprotekcyjnie poprzez obniżanie udziału kwasów żółciowych hydrofobowych, gł. kwasu chenodeoksycholowego oraz litocholowego. Po podaniu doustnym w około 90% wchłania się w jelicie cienkim. W 96-98% wiąże się z białkami osocza. Podczas metabolizmu wątrobowego ulega sprzężeniu z glicyną i tauryną i jest wydzielany z żółcią do jelita cienkiego. Pod wpływem flory jelitowej ulega licznym przemianom, po czym częściowo jest ponownie wchłaniany w jelitach.

Wskazania: Rozpuszczanie kamieni cholesterolowych w pęcherzyku żółciowym. Średnica kamieni nie może przekraczać 15 mm, złogi muszą być przepuszczalne dla promieni rtg (brak zacienienia na zdjęciu rtg), czynność pęcherzyka żółciowego powinna być zachowana pomimo obecności kamieni. Leczenie zapalenia żołądka wywołanego przez refluks żółciowy. Leczenie objawowe pierwotnej marskości żółciowej wątroby, w początkowym stadium choroby.

Przeciwskazania: Ostre zapalenie pęcherzyka żółciowego i dróg zółciowych. Niedrożność przewodu żółciowego wspólnego lub przewodu pęcherzykowego. Nie stosować w sytuacji, gdy pęcherzyk żółciowy jest niewidoczny na zdjęciu rtg, jeśli występują zwapnienia w obrębie złogów, jeśli czynność skurczowa pęcherzyka żółciowego jest zaburzona lub jeśli występuje kolka żółciowa. Preparatu nie należy stosować w ciąży i podczas karmienia piersią. Kobiety w wieku rozrodczym podczas leczenia powinny stosować skuteczną antykoncepcję.

Uwaga: Preparat Ursofalk należy odstawić w przypadku zwapnienia złogów. Podczas leczenia należy co 4 tyg. przez pierwsze 3 miesiące leczenia, a następnie co 3 miesiące kontrolować parametry czynności wątroby. Po 6-10 miesiącach od rozpoczęcia leczenia, w zależności od średnicy złogów należy wykonać badanie radiologiczne pęcherzyka żółciowego (cholecystografię doustną). Zdjęcia przeglądowe i po podaniu kontrastu należy wykonać w pozycji stojącej i leżącej (monitorowanie ultrasonograficzne). W przypadku rozpuszczania cholesterolowych kamieni żółciowych l leczenia zapalenia żołądka wywołanego przez refluks żółciowy pacjent powinien przestrzegać diety.

Działania niepożądane: W trakcie leczenia może dojść do zwapnienia kamieni żółciowych. W pojedynczych przypadkach może pojawić się pokrzywka, lużne stolce. W trakcie leczenia ciężkiej pierwotnej marskości żółciowej wątroby obserwowano rzadkie przypadki nasilenia objawów choroby wątroby, które ustępowały po odstawieniu leku.

Interakcje: Nie należy preparatu Ursofalk stosować równocześnie z cholestyraminą, kolestypolem lub wodorotlenkiem glinu i/lub lekami zobojętniającymi kwas solny, zawierającymi wodorotlenek glinu i trójkrzemian magnezu. Jeśli stosowanie preparatu z jedną z wymienionych substancji jest konieczne, to preparat przyjmować 2 h przed lub po zastosowaniu innego leku. Preparat może nasilać wchłanianie cyklosporyny z przewodu pokarmowego, w razie konieczności zmniejszyć dawkę cyklosporyny.

Dawkowanie: Doustnie.

Rozpuszczanie cholesterolowych kamieni żółciowych: ok. 10 mg/kg mc. na dobę, wieczorem przed snem (mc.<60 kg - 2 kaps.; mc. 60-80 kg - 3 kaps.; mc. 80-100 kg - 4 kaps.; mc. >100 kg - 5 kaps.); jeśli średnica złogów nie zmniejszy się w ciągu 12 miesięcy, lek odstawić. Leczenie zapalenia żołądka wywołanego przez refluks żółciowy: 1 kaps. raz na dobę.

Leczenie objawowe pierwotnej marskości żółciowej wątroby: ok. 10-15 mg/kg mc. (mc. 34-50 kg: 2 kaps., rano i wieczorem; 51-65 kg: 3 kaps., rano, w południe i wieczorem; 66-85 kg: 4 kaps., rano, w południe i 2 kaps. wieczorem; 86-110 kg: 5 kaps., rano, 2 kaps. w południe i 2 kaps. wieczorem; powyżej 110 kg: 6 kaps., po 2 kaps. rano, w południe i wieczorem); w przypadku nasilenia objawów choroby, dawkę należy zmniejszyć do 1 kaps. na dobę, a następnie stopniowo zwiększać (o 1 kaps. na dobę co tydz.).

Skład: 1 kapsułka preparatu Ursofalk zawiera 500 mg kwasu ursodeoksycholowego.

 

Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
pixel