Aspivenin Pompka ssąca usuwa jad przy ukąszeniach

  • Aspivenin Pompka ssąca usuwa jad przy ukąszeniach
  • Aspivenin Pompka ssąca usuwa jad przy ukąszeniach
Produkt niedostepny, dostawa wkrótce
79.00
Out Of Stock

Niezbędny komponent apteczki pierwszej pomocy. Do samodzielnego i wielokrotnego stosowania w miejscach ukąszenia.

                      

Aspivenin produkcji francuskiej firmy Aspir jest to miniaturowa pompka ssąca wytwarzająca w miejscu zastosowania podciśnienie około 0,75Atm i dzięki temu bezboleśnie i bezinwazyjnie usuwa wszelkie jady i toksyny. Niezależnie od podstawowej funkcji odsysania toksyn Aspivenin wywołuje jeszcze dodatkowy efekt. Wytworzone bowiem podciśnienie wstrzymuje krążenie krwi w lokalnej sieci naczyń włosowatych i tym samym zapobiega dalszemu rozprzestrzenianiu się toksyn w organizmie. Urządzenie to więc spełnia funkcję opaski uciskowej, aczkolwiek nie wywołuje negatywnych skutków związanych z jej długotrwałym stosowaniem w trakcie oczekiwania na pomoc medyczną w poważniejszych przypadkach.


                                       

 

1. Jednominutowe użycie może zapobiec groźnym skutkom ukąszeń przez:

- szerszenie
- osy
- pszczoły
- komary
- gzy
- mrówki
- meszki
-  pająki rodzime

2. Dwuminutowe użycie odsysa kleszcze w całości.

3. Trzyminutowe zapobiega skutkom ukąszeń

- żmij
- pająków ( np. czarna wdowa, tarantula)
- jadowitych ryb ( np. ogończa, ostrosz)
- skorpionów

Aspivenin, zastosowany w krótkim czasie w miejscu ugryzienia, powstrzymuje możliwość przenikania substancji toksycznej do wnętrza organizmu i wysysając te substancje jednocześnie usuwa ból. W praktyce w lżejszych przypadkach pozostaje najwyżej lekkie przekrwienie w miejscu zastosowania, natomiast żadne negatywne objawy związane z ukąszeniem nie występują.Międzynarodowe badania, certyfikaty i referencje:

Urządzenie zostało przebadane i uzyskało bardzo pozytywne oceny od kilkunastu wiodących instytutów naukowych na świecie m.in. od Instytutu Pasteura w Paryżu oraz Centrum Trucizn Gór Skalistych przy Uniwersytecie Colorado w Denver. Posiada certyfikat TÜV. Za jedyne skuteczne urządzenie tego typu uznały ASPIVENIN® najbardziej prestiżowe wydawnictwa medyczne na świecie m. in. Merck's Manual, Conn's Therapy, Poisondex, Encyclopaedia Britannica, a powszechne stosowanie zaleciły Amerykański Czerwony Krzyż oraz Zarząd Lasami i Zasobami Naturalnymi (USA).

Aspivenin uzyskał wiele nagród i wyróżnień m. in.:

- Złoty Medal na Międzynarodowej Wystawie Wynalazków i Nowych Technologii w Genewie
- Srebrny Medal na Międzynarodowej Wystawie w Wiedniu
- Złoty Medal w Konkursie Lepiné w Paryżu
- Złoty Medal oraz Nagrodę Prezesa Rady Ministrów Belgii na Światowej Wystawie Wynalazków w Brukseli.

Aspivenin stał się powszechnie używanym urządzeniem do pomocy doraźnej na wszystkich kontynentach. Już ponad 4 miliony osób na świecie go stosuje. O jego przydatności niewątpliwie świadczy fakt, że w toku badań klinicznych w Rio Morona w Amazonii w okresie od lutego do października 1994r. zastosowano go w 301 przypadkach ukąszeń m. in. skorpionów, tropikalnych pająków, żmij i węży. Skuteczność dobrą albo bardzo dobrą stwierdzono w 97% przypadków.

Badania, atesty i rekomendacje polskie:

Aspivenin został przebadany przez Instytut Leków w Warszawie (Protokół Analizy Nr941/K-3918/MM) i uzyskał dopuszczenie do Obrotu (Świadectwo Dopuszczenia do Obrotu Nr IL-4968/MM). Przeprowadzono również merytoryczne badania skuteczności Aspivenin. Kierownik Kliniki Obserwacyjno-Zakaźnej Akademii Medycznej w Białymstoku- jednostki naukowej wiodącej w kraju w zakresie chorób odkleszczowych- prof. zw. dr hab. med. Danuta Prokopowicz dokonała badań urządzenia pod względem jego skuteczności w zapobieganiu chorobom odkleszczowym u ludzi (borelioza, odkleszczowe zapalenie mózgu) oraz w zwalczaniu skutków ukąszeń owadów błonkoskrzydłych (os, pszczół) u alergików. Wyniki badań potwierdzają, że Aspivenin jest pierwszym na polskim rynku sprzętem służącym do udzielania skutecznej pomocy doraźnej w razie wniknięcia kleszcza ( łatwy sposób usunięcia kleszcza oraz jego jadu ), a także stwarza możliwości efektywnego usunięcia z organizmu jadu pszczoły, co- zgodnie z obserwacjami pozbawia reakcji alergicznych u uczulonych osób.

Sposób użycia:

1. Delikatnie przymocować do urządzenia Aspivenin końcówkę najbardziej odpowiednią do miejsca ukąszenia i całkowicie wysunąć tłok.

2. Trzymając Aspivenin jedną ręką przyłożyć końcówkę do skóry w miejscu zranienia.

3. Wcisnąć tłok do oporu nie zwalniając nacisku kciuka przed zatrzymaniem się tłoka. Spowoduje to przyssanie się. Następnie pozostawić pompkę Aspivenin na 60 do 90 sekund w przypadku ukąszenia owada a do 3 minut, z możliwością powtórzenia w przypadku ukąszenia węża.

4. Po użyciu, w celu usunięcia Aspivenin unieść tłok końcem kciuka. Przemyć ranę środkiem odkażającym.Czyszczenie: Wyłącznie końcówki, wodą z mydłem.

Przeciwwskazania: Powieki, zewnętrzne narządy płciowe.

Aspivenin powinien być w każdej podręcznej apteczce nie tylko ratownika czy leśnika, ale turysty lub działkowicza. Jest wyjątkowo prosty w użyciu, nie wymaga żadnego przygotowania ani sterylizacji. Można go swobodnie stosować przez kilka lat. Stwierdzono również przydatność Aspivenin w gabinetach chirurgicznych i kosmetycznych (usuwanie kolców, drzazg, oczyszczanie drobnych wykwitów ropnych na skórze).

Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
pixel